48 47 46 45 44

مراسم عزاداری انتهای صفر

 ۱۷ مهر ۱۴۰۰  |   198 بازدید

مراسم گرامیداشت شهادت پیامبر عظیم الشان اسلام، امامان حسن و رضا علیهما السلام در روز چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ در فضای باز حیاط برگزار گردید. این برنامه که به صورت زنده از صفحه آپارات مدرسه نیز پخش می گردید در ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط دانش آموخته گرامی آقای ساعتچی از دوره ۴۲ آغاز شد. پس از آن حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای اسدی به سخنرانی پرداختند که خلاصه‌ای از آن به شرح ذیل بود:

"خدا با حواسی که در وجود انسان قرار داده درک حقیقت را برای وی میسر و آسان کرده. البته اصل ادراک در عقل و نه توسط حواس رخ می‌دهد. فراتر از این حواس نیز حقایقی برای درک مسائلی متعالی تر وجود دارد که عده ای آن را متافیزیک (فراماده) و علمای اسلام آن را غیب می نامند. علمی که ازطریق این روش به دست می آید، علمی یقینی تر بوده و کسی که تجربه معنوی کسب می‌نماید سطحی از اعتقادات را تجربه می نماید که قابل خدشه نیست. به عنوان مثال بیماری که اطباء از درمان وی قطع امید کرده اند و در اثر دعا شفا می یابد، اطمینان قلبی اش مستحکم می گردد. معجزه انبیا و اولیا نیز به سبب ایجاد یک تجربه معنوی از طریق تاثیر گذاری بر عالم ماده ارزشمند می‌باشد (از این قبیل به مواردی از معجزات پیامبر همچون پرآب نمودن چاه آبی که خشک شده بود اشاره شد).

مشابها سفر امام رضا علیه السلام به مرو (با وجود آن که ایشان علاقه زیادی به حضور در مدینه داشتند) نوعی حرکت جهت ایجاد اطمینان و یقین بخشی برای شیعیانی بود که در ایران هیچ گاه امام معصوم را از نزدیک ملاقات نکرده بودند و با حضور ایشان پرده های ابهام از جلوی چشمان آنها زدوده شد.

داستان ذیل هم از این قبیل است که:

در سال اول حضور امام علیه السلام در مرو خشکسالی رخ داد که حضرت پس از دستور به مردم برای روزه داری، همراه مردم نماز استغاثه خواندند. پس از آن ابرهای متفاوتی در آسمان ظاهر شد که امام علیه السلام مقصد هر یک را برای مردم معلوم نمودند و این‌گونه مقام امامت و علم خود را برای مردم تبیین نمودند تا مردم نسبت به ایشان معرفت یابند.

علائم قدرت و اتصال ایشان به درگاه ربوبیت به حدی بود که مامون علیه اللعنة نیز آن را درک نمود (اشاره به داستان خبر دادن امام از عدم سقط بچه آخر مامون و وجود شش انگشت در یکی از دستها و پاهای بچه توسط امام علیه السلام). همچنین داستان موردی از کرامات امام رضا علیه السلام درشهر مرو در شفای فردی که به مرض پیسی مبتلا بود ذکر شد.

اگر در روایات مکرر وارد شده که شیعیان در تمامی دوران ها به زیارت ائمه رفته، توسل نموده و از آنها طلب حاجت کنند، این امر به درک یک تجربه معنوی کمک خواهد نمود و ایمان آنها را در برابر شبهات را راسخ تر خواهد کرد. از این روست که پیامبر گرامی اسلام به وجود بقعه ارزشمندی در طوس اشاره می نمایند و ثواب زیارت امام علیه السلام را گوشزد می کنند. امید است که توفیق زیارت این امام رئوف نصیب ما گردد."

در ادامه مداح اهل بیت جناب آقای نیلچی عزاداران را به فیض رساندند. خاتمه بخش برنامه در ساعت ۱۲ پخش اذان و اقامه نماز جماعت توسط جناب آقای کوثرمدار بود.

تازه های گالری

gallery_latest_0
کلاس ریاضی تجربی آقای جمالی-14000806 43 / دوازدهم-سال تحصیلی 1401-1400
gallery_latest_1
کلاس فیزیک استاد شریف زاده-14000806 44 / یازدهم-سال تحصیلی 1401-1400
gallery_latest_2
کلاس معارف آقای تفتی-14000806 46 / نهم-سال تحصیلی 1401-1400

تماس

خیابان حضرت ولی عصر (عج)، بالاتر از چهارراه پارک وی، خیابان شهید فیاضی (فرشته)، ابتدای خیابان چناران، نبش کوچه یاسمن، پلاک 21، کدپستی 1964959563

 021 - 22 00 96 30

 021 - 22 00 9630

 1000 22 00 96 30